Konkursy

Konkursy fletowe 2012

16 January 2012
  • XXI Konfrontacje Instrumentów Dętych III 2012 Oława
  • II Ogólnopolski Konkurs Fletowy “Sankyo 2012″ 1-4 III 2012 Bielsko-Biała
  • Międzynarodowy Jastrzębski Konkurs Fletowy 13-14 IV 2012 Jastrzębie Zdrój
  • VI Ogólnopolski Konkurs ” Instrumenty Dęte Chełmno” 20-21 IV 2012 Chełmno
  • VI Konkurs Instrumentów Dętych “Jupiter 2012″ IV 2012
  • VII Regionalne Przesłuchania Uczniów Klas Instrumentów Dętych Drewnianych i Blaszanych Szkół Muzycznych I st. Regionu Krakowskiego 27 IV 2012
  • XXXV Konkurs Młodego Muzyka ” Szczecinek 2012″ 11-13 V 2012 Szczecinek



Wyniki I Ogólnopolskiego Konkursu Fletowego w Gdowie

21 May 2011

GRAND PRIX

Marianna Żołnacz ZPSM  nr 4   im. K. Szymanowskiego w Warszawie

Grupa I

I miejsce  
Karina Kamizela PSM I st. w Końskich

II miejsce 

Jan Chłap ZSM im. I. J. Paderewskiego w Krośnie

Weronika Kiełtyka PSM I st. im. W. Lutosławskiego w Jaśle


III miejsce 
Krzysztof Babicki PSM I st. w Żywcu

Julia Pietraszek OSM I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie

Dominika Sowa PSM I i II st. im. F. Chopina w Nowym Sączu


wyróżnienie
Karolina Jędrasik PSM I st. im. K. Kurpińskiego w Warszawie

Małgorzata Mazurek PSM I st. w Gdowie

Paula Nosarzewska PSM I i II st. w Kielcach


Grupa II

I miejsce
Teresa Pisarska    PSM I st. w Gdowie

II miejsce
Wioletta Wysopal     SM I st. w Łącku

I Ogólnopolski Konkurs Fletowy Gdów 2011

8 May 2011

Informacje o konkursie

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół muzycznych I stopnia. Główną nagroda w konkursie jest flet FLET JUPITER JFL 511 ESSC. Przesłuchania będą się odbywać w dniach 19 ? 20 maja 2011 w Centrum Kultury w Gdowie.

Konkurs jest jednoetapowy a przesłuchania będą przeprowadzone w dwóch etapach:
GRUPA I
uczniowie klas IV i V cyklu sześcioletniego
uczniowie klas II i III cyklu czteroletniego

GRUPA II
uczniowie klasy VI cyklu sześcioletniego
uczniowie klasy IV cyklu czteroletniego.

Program Konkursu dla obu grup:

  • dowolny utwór solowy lub z akompaniamentem
  • dwie części utworu cyklicznego, zróżnicowane charakterem, powinien być wykonany z pamięci
  • utwory powinny być zróżnicowane epokowo
  • czas wykonania utworów nie powinien przekraczać 15 min

W jury zasiądą:

prof. Jerzy Mrozik
Ewa Dębska
Jolanta Trzos- Frankowska

Wyniki V Międzynarodowego Konkursu Fletowego – Kraków 2011

10 April 2011

Laureatami V Międzynarodowego Konkursu Fletowego Kraków 2011 zostali :

1 ?  Elise Gastaldi z Francji

2 ? Mikhail Khvostikov z Rosji

3 ?  Seiya Ueno z Japonii

4 ? Livia Duleba z Węgier

5 ? Agata Kucz z Polski

6 ? Wioletta Strączek z Polski

Nagrody Specjalne:

Nagroda patrona honorowego Konkursu, prof.dr h.c. Krzysztofa Pendereckiego w wysokości 5.000,00 złotych za najlepsze wykonanie Koncertu Fletowego – Seiya Ueno z Japonii

Nagroda JM Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie, prof. Stanisłąwa Krawczyńskiego w postaci kompletu płyt CD dla najmłodszej finalistki Konkursu – Elise Gastaldi z Francji.

Wyniki II etapu konkursu fletowego

8 April 2011

Lista finalistów

V Międzynarodowy Konkurs Fletowy w Krakowie

Do finałowego etapu konkursu zakwalifikowani zostali następujący uczestnicy
(kolejność alfabetyczna):

1. DULEBA Livia, Węgry
2. GASTALDI Elise, Francja
3. KHVOSTIKOV Mikhail, Rosja
4. KUCZ Agata, Polska
5. STRĄCZEK Wioletta, Polska
6. UENO Seiya, Japonia

I etap Międzynarodowego Konkursu Fletowego

8 April 2011

Osoby zakwalifikowane do II etapu konkursu

1. CALDERINI Mathilde, Francja
2. CHO Sunghyun, Korea
3. DULEBA Livia, Wegry
4. GASTALDI Elise, Francja
5. JULIAN Blandine, Francja
6. KAVČIČ Irena, Słowenia
7. KHVOSTIKOV Mikhail, Rosja
8. KUCZ Agata, Polska
9. LEONKIEWICZ Olga, Polska
10. PARK Yae-Ram, Korea
11. PAWLAK Jadwiga, Polska
12. PINGITZER Simona, Słowacja
13. STRĄCZEK Wioletta, Polska
14. ŚWIĄTEK Joanna Katarzyna, Polska
15. TIMOSHIN Margarita, Izrael
16. UENO Seiya, Japonia

Serdecznie Gratulujemy!

Międzynarodowy konkurs fletowy w Krakowie

31 March 2011

Plan konkursu fletowego w dniach 4-6 IV 2011

3 IV 2011

We Floriance o godz. 17.00 uroczyste otwarcie konkursu i losowanie kolejności

Koncert inauguracyjny:
Karl-Heinz Schütz, flet
Stanisław Krawczyński, dyrygent
Orkiestra Akademii Muzycznej w Krakowie

W programie:
W. A. Mozart: Koncert D-dur na flet i orkiestrę KV 314;
J-M. Leclair: Koncert C-dur na flet, smyczki i klawesyn op.7 Nr 3.

Otwarcie wystaw:
- fletów i główek fletowych firm  Mancke i Adams
- plakatów Władysława Pluty

4-6 IV 2011

Sala Florianki
w godz. 9.00-13.30 i od 15.00

I etap przesłuchań konkursowych

6 IV 2011

O godz. 18.00 w Sali Kameralnej Akademii Muzycznej w Krakowie

Światowe Forum Fletowej Sztuki Wykonawczej

7 IV 2011

Sala Florianki
w godz. 9.00-13.30 i od 15.00

II etap przesłuchań konkursowych

Otwarcie wystawy
fletów zabytkowych z kolekcji Gabriela Abratowicza

9 IV 2011

Sala Florianki
od godz.10.00 do 13.00
oraz od godz. 14.00 do 17.00

Finałowy etap konkursu

Maciej Tworek, dyrygent
Orkiestra Akademii Muzycznej w Krakowie

10 IV 2011

Sala Florianki
godz. 17.00

Zakończenie Konkursu i koncert laureatów

Maciej Tworek, dyrygent
Orkiestra Akademii Muzycznej w Krakowie